Python USB Travel Cable

Yaklaşık 5 ay önce GHOP‘e katılmam ile beraber özellikle Python ve Python ile yazılan modüllere katkıda bulundum, bunların arasında pydigg python modülünün testleri, PyOpenGL ile örnekler oluşturma, dökümantasyon, Python standart kütüphanelerinin testleri gibi birçok şey mevcut idi. Yarışma sonuçlandı, her ne kadar büyük ödülü alamasam da Google Mountain View’dan kargolanan 3 adet sticker, 1 adet t-shirt ve cüzi bir miktar para beni sevindirdi.

Şimdi ise çok küçük ama morali en üst düzeye çıkaran birşey elime ulaştı. USB Mini Travel Cable. Kutusunun üzerinde “Thank you from Python!” yazmakla beraber, aletin üzerinde python logosu ve bir de “thanks” yazısı mevcut. Yanımda sürekli taşıyabileceğim ve beni mutlu edebilecek birşey. Bunu göndermelerin sebebi ise GHOP kapsamında Python standart kütüphanesi olan “xmlrpc”nin testlerini %56 gibi bir orandan %95’e yükseltmem. Günlerde üzerinde uğraştığınız kodun python svn deposuna commit edilmesi ve 5 ay gibi bir aradan sonra böyle bir hediye almak gerçekten sevindirici.

https://i1.wp.com/img137.imageshack.us/img137/6356/photo0006uc0.jpg

Siz de Python’a çeşitli yollar ile katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için python wiki bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Özellikle GSoC ve GHOP gibi fırsatları kaçırmamanızı öneririm. Eğer henüz üniversiteye girmemişseniz ve hâlâ lise öğrencisiyseniz, buraya tıklayarak daha geniş bilgi alabilirsiniz. Eğer üniversite öğrencisiyseniz, sizi şöyle alalım :)

Teşekkürler Google, teşekkürler Python!

Reklamlar

10 thoughts on “Python USB Travel Cable

 1. Bir e-posta kadar uzağımızda duran, belki de aynı şehirin havasını soluduğumuz bir arkadaşımın bu başarıya imza atmasına sevindim. Başarılarının devamını dilerim. Python konusunda ben de bir şeyler yapmak istiyorum. Verdiğin bağlantılar için teşekkürler..

 2. Tebrikler Eren.Yalnız bu iş çocuk oyuncağıymış gibi bahsetme yahu.Lise öğrencisiyseniz… :) Ülkemizde hangi devlet üniversitesinden mezun, kaç kişi bu sayfaları anlayabilecek kadar İngilizce biliyor Allah aşkına? Hadi gidelim python usb kablo alalım, alalım da bu, bu kadar kolay değil biliyorsun.Sen yabancı dile epey hakimsin sanırım.Nereden öğrendin bu dili? Ve bu dilleri? Söylemesi ayıp değilse aktarabilir misin?

 3. Bir yabancı dile hakim olmak sadece okuduğunu anlamak, düşündüklerini yazılı olarak rahatça aktarmak ise hakim sayılabilirim ancak konuşma yeteneğini de işin içerisine kattığımızda pek hakim değilim :) Maalesef bu durum şu anki eğitim sistemimizden kaynaklanıyor. Yabancı dil öğrencileri olarak 100 soruluk YDS’ye hazırlanmak zorundayız ve bunu 2 sene içerisinde yapmalıyız. Durum böyle olunca sadece yazılı materyaller ile işimiz oluyor ve pratik yapmıyoruz..

  Bu sene lisede son yılımı okuyorum ve ingilizce ile 2 senedir içli dışlıyım. İngilizceyi sevince, bunu bilgiyi arttırmak için bir araç olarak kullanınca hem okulda başarılı olunabiliyor, hem de bilgi hazinesi gelişebiliyor.

  Bu tamamen merak ve istek ile ilgili birşey. Lise öğrencileri için olan bu yarışma Google tarafından ilk defa düzenlendi ve devamı gelecek. Amerikadan, Kanadadan ve dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok öğrenci katıldı ancak Türkiye’den katılım tahmin edeceğiniz gibi çok azdı. Kendimi övmek için söylemiyorum ama yarışmanın e-posta listesinde Türkiye’den başka katılan göremedim.. :(

  Umarım gelecek sene yapılacak olan yarışmaya Türkiye’den daha çok öğrenci katılır. Böylece daha çok insan açık kaynağa katkıda bulunur ve ülkemizde açık kaynak kodu tanıyan daha fazla öğrenci olur.

 4. Merhabalar Eren
  Ödüllerden çok başarından dolayı seni tebrik etmek istiyorum.
  Umarım Hayatın boyunca başarılara imza atarsın.

  PS: Kandilin Mübarek olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s